Jubileuszowa, X edycja konferencji Kurs na HR już za nami.

24 maja w hotelu Hilton w Gdańsku spotkali się specjaliści i osoby zainteresowane tematyką human resources, by przeanalizować współczesny rynek pracy i zastanowić się nad zagadnieniami związanymi z pozyskiwaniem i utrzymywaniem pracowników.

Tematyka gdańskiej edycji Kursu na HR, choć skupiła się wokół pytań dotyczących sektora produkcji, odnosiła się do problemów, z którymi na co dzień spotykają się firmy.
O potencjale regionu, różnych formach wsparcia inwestorów i inicjatywach prorozwojowych mówił Marcin Grzegory z Invest in Pomerania.
Sylwia Łukawska z Rotho Kunstoff mówiła o wyzwaniach branży produkcyjnej w zakresie przyciągania i utrzymywania, jak również motywowania i angażowania pracowników. Ważnym hasłem były niekontrolowane odejścia, które generują ogromne straty.  
Michał Lach, współzałożyciel LangMedia opowiadał o wykorzystaniu technologii w nauce języków oraz potrzebie odejścia od starych, nieskutecznych metod.
Piotr Bucki, prowadzący gdańską edycją Kursu na HR, mówił o potrzebie opowiadania historii, które tworzą dla odbiorcy atrakcyjne i wiarygodne obrazy. Jednocześnie podkreślił ogromną rolę słów oraz ich doboru dla właściwej komunikacji.
Iwona Grochowska, CEO firmy Nais, wyjaśniła, co tak naprawdę motywuje pracowników i co jest kluczem do owocnej komunikacji.
Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji mówił o realnych potrzebach pracowników i dopasowanych do nich sposobach motywacji.
Urszula Wiśniewska z ICAN Institute opowiadała o świecie VUCA – dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i niepewności z tym związanej. Z tym połączone są potrzeby pracowników, które są odbiciem ich stylu życia i otoczenia, w którym się znajdują.

Debata, kończąca X edycję konferencji Kurs na HR, prowadzona przez Piotra Buckiego, pokazała, jak ważna jest rola demografii w kształtowaniu przyszłego rynku, a także o osobach w wieku 50+, które są bardzo ważną, choć wciąż niedocenianą grupą na polskim rynku pracy. Mówiono o prognozach na kolejne lata w kontekście rynku pracownika, oraz o zmianach czekających na pracodawców. Pytano o wizerunek lidera w organizacji oraz o przełożenie struktury firmy na efektywność pracy. Udział w niej wzięli:  Ludwik Szakiel, zastępca Dyrektora departamentu ds. promocji gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego; Iwona Grochowska, CEO Nais; Arkadiusz Wódarczyk HR Manager, Flex oraz Waldemar Dziwniel, trener w Fabryce Motywacji.

14 czerwca 2018 w Łodzi odbędzie się XI Kurs na HR, podczas którego wyjaśnione zostaną zmiany zachodzące na rynku pracy, a także dylematy, z którymi współcześnie mierzą się rekruterzy.